АНГЛІЙСЬКИЙ ХОРТ АБО ҐРЕЙГАУНД

ХАРАКТЕРИСТИКА, УТРИМАННЯ, ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ

Англійський хорт або Ґрейгаунд

ХАРАКТЕРИСТИКА ПОРОДИ

Популярність

5/10

Здоров'я

6/10

Інтелект

7/10

Габарити

8/10

Охорона людини

3/10

Охорона майна

3/10

Простота в догляді

8/10

Дресирування

7/10

Для дітей

10/10

Активність

4/10
.

Історія походження породи Англійський хорт або Ґрейгаунд

Англійський хорт або ґрейгаунд має родовід, який буквально налічує тисячі років. Вважається, що походження ґрейгаунда бере початок з Британських островів. Однак на думку авторитетних кінологів, перші представники цієї породи з’явилися ще 2000 років до нашої ери. Правда це чи ні, перевірити складно, але зображення які є на єгипетських настінних фресках дійсно чимось нагадують ґрейгаунда.

До речі, в Стародавньому Єгипті предків сучасних хортів дуже шанували. Єгиптяни вважали народження такого гончака другим за значимістю після народження сина. А ось коли собака гинув, вся сім’я оплакувала його. Улюблених собак фараонів муміфікували та ховали разом зі своїми господарями.

Історія походження англійським хортом або грейгаундом

В Англію, а точніше Британію ґрейгаунди були завезені торговцями або мандрівниками імовірно в 9 столітті нашої ери. Англійська вища знать відразу ж полюбила хортів. Це й не дивно, так як ґрейгаунд мав блискавичну швидкість, витончену грацію та аристократичне благородство. На полюванні англійський хорт самотужки та з невимушеною легкістю міг наздогнати зайця або лисицю.

.

Опис породи

Століття ретельного та виборчого розведення дали одну з найнеймовірніших порід – ґрейгаунд або по-іншому англійський хорт. Представники цих гончих собак мають гармонійне, міцне і мускулисте тіло, а в колах кінологів їх називають «Формула-1» за високу швидкість, яку вони розвивають під час бігу. Тільки гепард єдиний з ссавців здатних обігнати ґрейгаунда.

Англійський хорт володіє чарівним шармом і аристократичною зовнішністю. У нього вузька мордочка, довга шия, прямі та дуже сильні лапи. Хвіст тонкий і довгий. Шерсть у гончака коротка та гладка, але досить густа, незважаючи на тоненькі волоски. Забарвлення з багатою палітрою кольорів: чорний, рудий, тигровий, блакитний, бурий, білий або білий в поєднанні з раніше перерахованими.

Щелепи сильні, з гострими великими іклами та ножицеподібним прикусом. Очі темні. До речі, зір у англійського хорта на вищому рівні. Здобич він може не тільки занюхати, а й побачити на дуже далекій відстані.

Забарвлення грейгаунда

Орієнтовно в 18 столітті, для зміцнення кістяка, гончу схрестили зі староанглийским бульдогом, що безсумнівно пішло на користь остаточного формування породи.

Ґрейгаунд досить рослі та великі гончі пси. Суки хорта досягають 70 см, при вазі 28 кг, кобелі відповідно більші, їх зріст в холці становить 75 см, а вага близько 30 кг.

Залежно від стану здоров’я самого собаки, якості корму, а також умов утримання тривалість життя ґреїв становить близько 12-14 років.

В одному приплоді сука ґрейгаунда народжує в середньому від 7 до 10 цуценят. Англійські хорти хороші матері. Правда пологи бувають затяжними і собака може втратити багато крові. Ще до того ж висока смертність цуценят.

Англійський хорт та цуценята
.

Англійський хорт та ціна на цуценят

Вартість цуценя ґрейгаунда від 100 до 1000 доларів. На ціну впливає зовнішній вигляд молодого собачки, стать, забарвлення, а також цінова політика самого розплідника. Щеня англійського хорта преміум-класу, з відмінним родоводом, може коштувати до 6000 доларів.

.

Характер ґрейгаунда

Неймовірно ласкаві та доброзичливі, англійські хорти відрізняються дуже ніжним і тихим норовом. У разі роздратованості, ґрейгаунди не метушаться і не гарчать, а просто відходять в сторону. Також у них відсутня агресія по відношенню до інших собак. Хоча до дітей ґреї ставляться з великою любов’ю, все ж таки не варто залишати маленьких діток без нагляду дорослих.

Незважаючи на свої мисливські здібності та пристрасть до бігу, англійські хорти більше воліють просто лежати цілими днями на дивані. У них дійсно низький рівень активності, а їхнє улюблене заняття – це відсутність будь-якого заняття.

Відношення грейгаунда до дітей

Ґрейгаунд – емоційно чутлива тварина. Собака стане боягузливим і лякливим, якщо з ним будуть погано поводитися. Хорт схильний до високого рівня стресу, якщо у Вашому будинку є напруга. Траплялися випадки, що собаку навіть нудило коли в родині відбувалися гучні сварки. Так, до речі, ґрей себе почуває не зовсім комфортно в надмірно активних і галасливих сім’ях. Так що, намагайтесь не реагувати занадто різко на собаку, якщо він поводиться не так, як би Вам хотілося. Будьте позитивним прикладом для свого вихованця, а він Вам віддячить щирою любов’ю та відданістю.

.

Утримання та догляд

Шерсть. Процедура вичісування старої шерті ґрейгаунда проводиться раз на тиждень. Процес необхідно виконувати за допомогою спеціальної рукавички або щітки. До речі, шкіра у англійського хорта дуже тонка. Тому щітка обов’язково повинна бути з м’якою щетиною, щоб не наносить собаці хворобливі відчуття під час вичісування.

Купання. Для ґрейгаунда немає необхідності в частих купаннях. У них немає ні жиру, ні щільного підшерстя, а запах псини геть відсутній. Крім того, часті купання сушать тонку шкіру хортів та можуть викликати лущення або свербіння. Так що, купання можна проводити один раз на місяць, а можна і рідше, у міру забруднення.

Догляд за грейгаундом

Кігті, очі, вуха, зуби. Регулярний догляд повинен включати в себе стрижку кігтів. Раз на місяць буде достатньо. Якщо дозволяти рости кігтям занадто довго, собака, під час бігу, може випадково зламати палець. У міру необхідності протирайте ваткою очі хорта. Вушка ґрейгаунда не перевертаються і вони не схильні до вушних кліщів. Але це не означає, що Ви повинні ігнорувати чистку вух. А ось, мабуть, найважливішим аспектом гігієни хортів, є догляд за зубами. Зубна щітка та паста для собак – все, що потрібно. Існують також продукти, які допомагають зруйнувати зубний камінь, полегшуючи його видалення. Ґреі дуже швидко адаптуються до регулярної гігієни порожнини рота, і це не буде потребувати особливих зусиль з Вашого боку.

.

Прогулянка. Перше правило, яке Ви повинні знати – то що у ґрейгаунда тонка і коротка шерсть. Тому хорти погано пристосовані для життя на вулиці. Відповідно, спеку чи холод вони переносять погано. Ні, це не означає, що Ваш вихованець буде скаржитися на вигул в погану погоду. Насправді, більшість хортів люблять стрибати та забавлятися на снігу.

Просто пам’ятайте, що англійський хорт більше домашній собака і тривалість прогулянки повинна мати здоровий глузд. Наприклад взимку, якщо перебуваєте на вулиці довше 20 хвилин, надіньте спеціальну зимову куртку або светр на вихованця.

Зимовий одяг для грейгаунда

Влітку, коли дуже тепло або жарко, вигулюйте ґрейгаунда рано вранці або ввечері. Не забувайте за воду.

Спальне місце. Наполегливо радимо розмістити спальне місце хорта в тій же кімнаті якої спите самі. Якщо Вашого вихованця змусити спати одного, в іншій кімнаті, він, швидше за все, буде панікувати або скиглити в страху. Тому, для комфортного сну, йому просто необхідно знаходиться з людьми та відчувати їхній захист. Перші кілька ночей ґрейгаунд може трохи поплакати, але як тільки він навчиться довіряти Вам і стане частиною Вашої родини, він буде спати як дитина. Насправді англійські хорти зазвичай сплять по 16-18 годин на день.

.

Годування та раціон харчування ґрейгаунда

Складіть графік годування, який буде максимально послідовним. Ми рекомендуємо два прийоми їжі, вранці та ввечері. Поставте миску з їжею туди, де Ви хочете і залиште її на 15-30 хвилин. Після закінчення цього часу приберіть миску, а також всі недоїдені продукти. Не пропонуйте їжу хорту знову до наступного запланованого часу годування. Такий процес виробить в собаці певну дисципліну.

Важливо не перегодовувати хортів, а вони, до речі, є експертами в жебракуванні. Ґрейгаунд завжди буде намагатися переконати Вас, що йому потрібно більше їжі. Не дозволяйте цим сумним, нібито голодним оченятам обдурити Вас. Пам’ятайте, що собак ми годуємо вранці та ввечері, а не на їхню вимогу.

Раціон харчування англійського хорта

Купіть високоякісний сухий корм, в якому м’ясо є першим або принаймні другим інгредієнтом. Корм для собак преміум-класу має більше корисних поживних речовин та відповідно менше наповнювачів. Можливо, Вам доведеться спробувати декілька різних брендів, поки Ви не знайдете саме той, який підходить для Вашого англійського хорта.

.

При годуванні можете додавати теплу воду, щоб трохи пом’якшити сухий корм. Також рекомендуємо додавати невелику ложку йогурту раз в тиждень, щоб зберегти здоров’я кишечника.

Намагайтеся годувати хорта в один і той же час. Приблизно через годину, після прийому їжі бажано здійснити прогулянку. Це допоможе виробити собаці певний графік між годуванням та туалетом на вулиці.

Пам’ятайте, ніколи не давайте Вашому ґрейгаунду шоколад, виноград або родзинки. Справа в тому, що ці інгредієнти можуть прискорити серцебиття, пошкодити органи і навіть стати причиною смерті!

Годування грейгаунда
.

Здоров'я і хвороби

Правильний вибір. Практично, як і всі породи собак, ґрейгаунд, має схильність до захворювань по генетичній лінії. Тому, необхідно грунтовно підійти до придбання щеняти, а також правильно вибрати заводчика. Отже, при зустрічі з власником розплідника не поспішайте та обов’язково задавайте питання. Справжній, сумлінний заводчик завжди приділить Вам час, а також поділиться порадою по утриманню молодого цуценя.

Дисплазія кульшового суглоба. Всупереч поширеній думці, ґрейгаунд практично ніколи не страждає дисплазією тазостегнового суглоба. Якщо Ваш собака кульгає, має жорстку ходу або не хоче вставати і рухатися – не обов’язково, що причиною цього дисплазія. Існує ряд проблем з шиєю та хребтом, які можуть викликати такі симптоми. Для того щоб поставити точний діагноз необхідно звернутися до сертифікованого хірурга-ортопеда.

Наркоз. Англійські хорти схильні до алергічних реакцій на ліки і важко відновлюються після наркозу. Це важливо знати перед тим як робити стерилізацію.

Хвороби та лікування англійського хорта

Остеосаркома. Генетичною патологією англійського хорта вважається остеосаркома – рак кістки. Кульгавість – перша ознака на яку варто звернути увагу. Крім того спостерігається присутність набряклості або припухлості. В подальшому може розвинутися до повної втрати здатності спиратися на лапу. На превеликий жаль, рак кістки майже завжди призводить до летального наслідку.

.

Дресирування та виховання ґрейгаунда

Англійські хорти чудово піддаються дресируванню. Крім того, вони мають високий інтелект. Тому виховання ґрейгаунд​а не стане для Вас чимось важким. Головне запастися терпінням, дотримуватися послідовність дій, а також відноситись до собаки з любов’ю. Не в якому разі не застосовувайте до свого вихованця образи чи якусь грубість.

Правило повідця. Основний час дресирування проходить на вулиці, внаслідок чого є необхідність у використанні повідця. Хорт може різко зірватися з місця та вибігти, припустимо, на проїжджу частину. Тому застосування повідця обов’язково. Слідкуйте щоб нашийник був відносно добре затягнутий. Нормальне положення – коли можна просунути два пальці. Тоді ґрейгаунд буде відчувати себе комфортно, а також не зможе вислизнути.

Клітка. Більшість англійських хортів вирощені в клітинах. При цьому вони не відчувають якоїсь депресії, нормально сплять або просто відпочивають. Відомо, що хорти – дуже охайні тварини, і, швидше за все, вони не підуть в туалет в своїй клітці.

Коли Ви вперше привезете додому молодого цуценя ґрейгаунда, важливо, провести тренування з кліткою. Собака повинна зрозуміти, що це не покарання, а безпечне середовище для проживання. Така програма дресирування допоможе виробити звикання до клітки, а також може стати своєрідним будиночком, наприклад, при транспортування тварини.

Клітка для грейгаунда
.

Графік. Ваш ґрейгаунд, можливо, був привчений, колишнім власником, до туалету в будинку. Це не критично, але все ж краще коли собака справляє нужду на вулиці.

Вам потрібно встановити постійний графік вигулу та годування, щоб Ваш хорт знав, коли пора їсти, а коли пора йти на прогулянку.

Собаки породи ґрейгаунд схильні до здуття живота і щоб зменшити ризик, потрібна пауза між прийомом їжі та прогулянкою. Необхідно почекати, принаймні, годину-півтора після того, як Ваш пес поїв і тільки після пройденого часу можна виходити на тренування.

Базове навчання слухняності. Почніть з команди «Сидіти». Англійські хорти насилу сидять на задніх лапах через свою антропометрію. У ґрейгаундів довгі спини, а також добре розвинені м’язи ніг і положення сидячи незручно для них. Так що в перші дні дресирування вихованцям потрібно допомагати.

Покладіть ласощі на підлогу та притримуйте собаку за нашийник, протягом 5-10 секунд, при цьому примовляючи «Сидіти, сидіти» … Після чого, звільніть руку від нашийника і дайте хорту з’їсти частування. Через кілька повторень пес повинен навчитися чекати та не рухатися вперед. Згодом Вам не доведеться його тримати і Ви зможете використовувати тільки команду.

Грейхаунд виконує команду «Сидіти»

Також у Вас не виникнуть труднощі з дресируванням стандартних команд «Місце», «Фу», «До мене» і таке інше. Вони розучуються та виконуються аналогічно, як і для інших порід собак.

.

Схожі породи собак

Корисні статті
Кнопка вверх