Австралійська вівчарка Ауссі

ХАРАКТЕРИСТИКА, УТРИМАННЯ, ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ

Австралійська вівчарка Ауссі

ХАРАКТЕРИСТИКА ПОРОДИ

Популярність

6/10

Здоров'я

7/10

Інтелект

9/10

Габарити

6/10

Охорона людини

5/10

Охорона майна

8/10

Простота в догляді

5/10

Дресирування

9/10

Для дітей

10/10

Активність

10/10
.

Історія походження породи Австралійська вівчарка

Сьогодні, як і багато століть назад, австралійська вівчарка ауссі все також може похвалитися своїми чудовими якостями. Собаки цієї породи виділяються колосальною працьовитістю, спостережливістю, а також великою відданістю свому господаря.

За назвою можна багато чого сказати, але не у випадку з австралійської вівчаркою. Принаймні генетично, австралійські вівчарки ніякого відношення до Австралії не мають. Насправді коріння цього собаки американські. У 19-му столітті баски – пастухи з Іспанії, стали масово приїжджати на ферми Америки та Австралії, де займалися скотарством і вівчарством.

Надалі при освоєнні нових земель все більше і більше пастухів зі своїми собаками переселялися з Австралії до Америки. Таким чином пояснюється зв’язок австралійської вівчарки з Австралією.

Австралійська вівчарка пастух

Пращуром австралійської вівчарки, яку ще називають ауссі, був маленький собачка з димчастим забарвленням. Саме забарвлення шерсті сподобалось американським фермерам і вони почали схрещувати цю собачку зі всілякими пастушими, включаючи дворняг, а також породистих європейський собак. Навіть собаки американських індіанців могли брати участь у формуванні породної групи. На доказ різних домішок кажуть все теж забарвлення та різнокольорові очі.

.

Опис породи

Ауссі підкорює з першого погляду. Красиві очі в поєднанні з гарною і розкішною шерстю роблять цю породу популярною та ексклюзивною.

За стандартом у собаки кругла голова, морда укорочена, вуха напівстоячі середньої довжини, колір носа залежить від загального забарвлення шерсті, буває чорного і печінкового кольору. Груди середніх розмірів. Спина рівна, корпус правильний. Лапи міцні, прямі, пропорційні корпусу. Очі австралійської вівчарки мигдалеподібні, виразні та допитливі. Колір очей стандартом не обмежений, вони можуть бути блакитними, зеленими, мармуровими, бурштиновими або коричневими. Часто у австралійських вівчарок очі бувають різного кольору. Особливо цінуються блакитноокі цуценята.

Різне забарвлення ауссі

Шерсть ауссі – це візитна картка, вона приємна на дотик, середньої жорсткості, пряма або хвиляста. Підшерстя щільне. Забарвлення шерсті красиве та багатогранне. Воно передбачає різні тони з вкрапленням чорного, червоного, медового, білого та блакитного. Мармуровий колір шерсті найвидатніший.

Ауссі – це вівчарка середніх габаритів. Висота в холці до 60-ти см вага до 35-ти кг. Кабелі значно більші за самок. Приплід 6-9 цуценят (в середньому – 7). Термін життя австралійської вівчарки залежить від догляду та в ідеалі становить 13-14 років.

.

Австралійська вівчарка та ціна на цуценят

Вартість породистого щеняти австралійської вівчарки від 500 до 1500 доларів. Ціна залежить від родоводу, забарвлення, а також від самого розплідника.

.

Характер австралійської вівчарки

Австралійська вівчарка просто ідеальний пастух овець та худоби. Натура пасти, спостерігати або доглядати за кимось настільки переповнює їх, що вони готові захищати свого господаря, його сім’ю, а іншими словами пасти. Маючи сильний пастуший інстинкт ауссі дуже пильні та завжди напоготові.

Через свою енергійності ця порода собак любить завжди бути зайнятою, їй просто необхідний виплеск енергії. Обожнює ігри, або які-небудь завдання. Австралійська вівчарка буде робити все можливе щоб господар був щасливим. Ауссі чудово ладнає з дітьми і доброзичливо ставиться до інших домашніх тварин. Але все ж, незважаючи на свою дружелюбність собака не підпускає близько до себе чужих людей, ставлячись до них насторожено.

Характер австралійської вівчарки

Австралійська вівчарка не переносить самотності. Тому важливо приділяти собаці належну увагу. В іншому випадки ауссі може впасти в депресію або почати псувати майно господаря.

.

Утримання та догляд

Основний догляд за австралійської вівчаркою полягає в процедурі регулярного вичісування шерсті. Стару собачу шерсть видаляють за допомогою гребеня або фурмінатор. Такий процес необхідно виконувати не рідше ніж два рази на тиждень. У сезон линьки (весна та осінь) процедуру по вичісування потрібно проробляти щодня. В іншому випадку можлива поява паразитів, шкірних захворювань, а також утворення колтунів. А ось купати собаку рекомендуємо рідко (4-6 рази на рік), тільки при великій необхідності або при сильному забрудненні.

Австралійська вівчарка та грумінг

Обов’язковою гігієнічної процедурою є протирання очей ватним спонжиком, попередньо змоченим в чайному розчині або відварі ромашки. Огляньте вушка собаки, змочіть водою ватний тампон, акуратно видаліть бруд або сірку та стежте, щоб всередину вушка не потрапила вода.

Особливу увагу слід приділяти профілактиці захворювань ротової порожнини. Для чищення зубів австралійської вівчарки застосовуйте спеціальну зубну щітку і пасту. Також використовуйте дентальні іграшки, на які наноситься зубна паста. Не забувайте стригти кігті за допомогою ножиць, або спеціального когтерези.

Купання австралійської вівчарки

Звичайно ж кращий спосіб оцінити загальний стан тварини це періодичні відвідування ветеринара, або ветеринарної клініки. Ветеринари проведуть повну історію хвороби, зроблять рекомендації по харчуванню, обговорять поведінкові проблеми, запропонують додаткову діагностику або процедури на індивідуальній основі.

.

Годування та раціон харчування Австралійської вівчарки

Скільки та як часто слід годувати собаку, залежить від його віку, рівня активності, статури і обміну речовин. У більш широкому сенсі, австралійську вівчарку слід годувати не менше двох разів на день. Якісний, повноцінний, сухий корм повинен стати основним елементом раціону Вашої собаки.

Можна проводити годування один раз в день, великим прийомом їжі, але це не бажано, так як може привести до здуття живота або інших проблем з травленням. Щоб вирішити це, радимо купити спеціальні миски, які уповільнюють швидкість споживання їжі.

Годування австралійської вівчарки

Доросий австралійський собака повинен отримувати 5-6 порцій якісного сухого корму, розділеного на два прийоми їжі. Спочатку Ви повинні почати давати собаці 1,5 склянки за один прийом їжі і подивитися, чи їсть він все або залишає їжу в мисці. Залежно від апетиту Ви можете збільшувати або зменшувати кількість корму.

.

Здоров'я та хвороби

В цілому, австралійські вівчарки стикаються з відносно невеликими серйозними захворюваннями. Ауссі мають відмінну репутацію здорових собак. Вважається, що вони уникають багатьох ускладнень, які найчастіше зачіпають інші породи, включаючи проблеми з кістками, шкірою та хутром. Але все ж, незважаючи на міцне здоров’я, австралійці схильні до ряду деяких захворювання.

Дисплазія кульшового суглоба. Цей порок розвитку тазостегнового суглоба важко точно визначити. Австралійська вівчарка буде здаватися абсолютно нормальною, але з часом поганий стан проявиться. Коли у собаки дисплазія кульшового суглоба, стегнова кістка не підходить належним чином в тазостегновий суглоб, що з часом ушкоджує поверхневий хрящ і зношується в кістках. Стан та симптоми можуть варіюватися від легких до важких, причому важкі зазвичай вимагають повної хірургічної заміни тазостегнового суглоба.

Хвороби австралійських вівчарок

Колобома. Захворювання, яке вражає райдужку очі. Колобома виникає, коли частина райдужної оболонки собаки не розвивається, тому частина структури очей відсутня. Уражені очі не зможуть розширюватися або скорочуватися належним чином, що може викликати дискомфорт собаки при яскравому світлі. Колобоми присутні при народженні та майже завжди зустрічаються у ауссі з забарвленням мерль.

Катаракта. Найбільш поширений тип проблеми із зором, спостережуваний у австралійських вівчарок. Катаракта є потенційно виснажливим станом, коли кришталик одного або обох очей собаки стає каламутним. Це може привести до погіршення зору і навіть сліпоти. Катаракта зазвичай з’являється, коли собаці від одного до трьох років, але може з’явитися вже у віці семи років. Якщо його не лікувати, він часто прогресує до повної сліпоти.

.

Прогресуюча атрофія сітківки. Класифікується як дегенерація сітківки, яка в кінцевому підсумку призводить до сліпоти. Спостерігається в рідкісних випадках у австралійських вівчарок.

Щоб уникнути проблем із зором, рекомендуємо переконатися, що батьки Вашого цуценя були перевірені та сертифіковані ветеринарним офтальмологом. У всіх цуценят офтальмолог повинен також оглянути очі після того, як їм виповниться шість тижнів. Продовжуйте щорічно перевіряти очі Вашого вихованця. Більшість з перерахованих вище захворювань досить легко піддаються лікуванню.

Ветеринари та австралійська вівчарка

Онкологія. Як і у інших порід собак, у австралійських вівчарок можливі утворення пухлини або різні форми раку. Найбільш поширеними типами раку собак, які спостерігаються у ауссі, є гемангіосаркома та лімфома. Гемангіосаркома є злоякісним раком, який вражає кровоносні судини. Лімфома може виникати в лімфатичних вузлах собаки, селезінці, печінки та інших органах. Спостерігається у собак середнього віку чи старше. Піддається лікуванню хіміотерапією.

Епілепсія. Порок викликаний генетичним фактором. Виявляється у віці від півроку до 3 років.

Успадкована глухота. Зустрічається в основному у ауссі з великою кількістю білого кольору на голові.

Хоча це довгий список захворювань, важливо відзначити, що австралійські вівчарки є однією з найздоровіших порід собак. Проте, є деякі речі, які Ви повинні запитати у заводчика, перш ніж забрати свого австралійця додому. Заводчики повинні перевіряти своїх собак на наявність генетичних захворювань і розводити тільки найздоровіших та привабливих собак.

.

Дресирування та навчання Австралійської вівчарки

Якщо Ви витратите час та сили, Ваш австралійський пастух буде прекрасно навчений. Почніть навчати австралійця виконувати основні команди, такі як «Місце!», «До мене!», «Фу!» «Поруч!» ну і так далі. Звичайно, початок навчання найскладніший, але з повторенням Ваш собака навчиться пов’язувати слово, яке Ви говорите, з його дією. Використовуйте ласощі та похвали, щоб заохотити хорошу поведінку собаки. Австралійські вівчарки високо мотивовані коли отримують винагороду. Тренуйте собаку кожен день. Тренування повинно бути коротким та послідовним, не більше 15-20 хвилин, щоб песик не втратив інтерес, а також зосередженість.

Після закінчення занять витратьте декілька хвилин, щоб пограти з своїм вихованцем. Це завершить тренування на хорошій ноті і таким чином, буде мотивувати собаку більш охоче робити сесії в майбутньому. Проводьте команди послідовно, завжди використовуйте одне і теж слово. Наприклад, коли Ви намагаєтеся змусити собаку йти в туалет по команді, не кажіть «Іди в ванну!» Один раз, а в наступний раз «Іди в горщик!». Ці різні слова можуть заплутати собаку. Знову ж, тон вимови повинен бути або однаково грубим, або однаково веселим. При навчанні новим командам не забувайте постійно закріплювати своє навчання згадуючи старі команди.

Дресирування австралійської вівчарки
.

Краще соціалізувати вівчарку в ранньому віці від 7 тижнів до 4 місяців. Покажіть Вашому собаці, що незнайомці та нові місця – це веселий і захоплюючий досвід, а не щось страшне. Відведіть цуценя в різні місця, наприклад в будинок друзів або зробіть прогулянку в інший район. Важливо поступово познайомити вихованця з навколишнім середовищем та іншими тваринами.

Якщо Ви зацікавлені в навчанні австралійської вівчарки складним навичкам, вам потрібно буде вчити її по одній штуці за раз. Наприклад, якщо Ви хочете навчити австралійську вівчарку проходити курс аджилити, Вам потрібно буде викладати кожну частину курсу окремо.

Дресирування австралійської вівчарки

Спочатку псу потрібно навчитися робити стрибки, потім йому потрібно буде навчитися проходити через тунелі і так далі. Австралійські вівчарки – дуже розумні та фізичні собаки, тому багато хто з них досягає успіху в складних навичках, які вимагають часу для навчання.

.

Схожі породи собак

Корисні статті
Кнопка вверх