АВСТРАЛІЙСКИЙ КЕНГУРОВИЙ ХОРТ

ХАРАКТЕРИСТИКА, УТРИМАННЯ, ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ

Австралійський кенгуровий хорт

ХАРАКТЕРИСТИКА ПОРОДИ

Популярність

1/10

Здоров'я

10/10

Інтелект

9/10

Габарити

8/10

Охорона людини

2/10

Охорона майна

2/10

Простота в догляді

8/10

Дресирування

8/10

Для дітей

2/10

Активність

6/10
.

Історія походження породи Австралійський хорт

Аж до кінця 18-го століття в Австралії розросталася чисельність популяції кроликів і кенгуру. Незважаючи на позитивні якості ці тварини завдавали величезної шкоди сільськогосподарським культурам. Тому для того щоб зберегти врожай австралійські фермери потребували виведенні породи спеціальної для полювання на кенгуру. Так шляхом схрещування ґрейгаунда и дирхаунда був виведений австралійський хорт або по-іншому кенгуровий собака. Від своїх прабатьків він успадкував великий розмір і блискавичну швидкість.

Значні габарити, прекрасний інтелект і феноменальна швидкість зробили цього собаку справжньою машиною для вбивств. Хорт з легкістю наздоганяв та атакував кенгуру позбавляючи практично будь-яких шансів на виживання.

Австралійський хорт біг

Дуже популярний в минулому, сьогодні австралійський хорт перебуває на межі зникнення. Серйозним ударом для породи стала заборона на кенгурове полювання. Чисельність хортів значно зменшилася, тому що за своїм темпераментом вони не підходили ні на роль сімейних собак, ні в якості сторожів. Зараз австралійських кенгурових хортів розводять для полювання на кроликів і для участі в собачих перегонах.

.

Опис породи

Австралійський хорт володіє міцною та м’язистою статурою, прямокутної форми. Грудна клітка потужна з округлими ребрами. Голова подовжена, з тонкими вухами, які спускаються вздовж шиї. Довга та сильна шия допомагає підібрати на швидкості кролика, який біжить або нести велику птицю в зубах. Щелепи, до речі, теж досить сильні, з гострими іклами та рівним або ножицеподібним прикусом. Лапи прямі і міцні. Хвіст довгий та гнучкий.

Відмітна риса австралійського кенгурового собаки це його зір. Здобич він може побачити на далекій відстані. Очі трохи завузькі, переважно темних відтінків.

Австралійський хорт біг

Шерсть у собак буває трьох типів: жорстка, гладка та змішана. Покров короткий. Забарвлення, здебільшого, переважає біле, але також є варіації з тигровим, кремовим або повністю чорним кольором.

Австралійський хорт – досить рослий собака і в холці досягає від 66 до 82 см. Вага зазвичай від 25 до 40 кг.

.

Австралійський хорт та ціна на цуценят

Вартість породистого щеняти австралійського хорта стартує від 2500 доларів. Порода рідкісна, тому можуть виникнути труднощі в пошуку.

.

Характер австралійського хорта

Вроджена агресія до потенційної жертви стала причиною непопулярності цієї породи. Австралійських кенгурових важко назвати милими, сімейними собачками. З великою повагою вони ставляться тільки до господаря. Інших членів сім’ї ігнорують, можуть навіть напасти. Так що дітей краще не підпускати до тварини. Хорти вимагають професійного виховання.

.

Утримання та догляд

Категорично не рекомендуємо тримати собаку в домашніх умовах, а тим більше в квартирі. Хорту необхідно великий простір та свобода дій. Дуже добре, якщо австралійський хорт має свій вольєр на вулиці, у дворі приватного будинку. Якщо песа тримати в приміщенні то прогулянку необхідно здійснювати двічі на день, обов’язково на повідку, прикріпленому до нашийника.

Австралійський хорт не потребує ретельного догляду. Для підтримки краси шерсті, просто раз в тиждень потрібно вичісувати її спеціальною щіткою. Не забувайте проводити поверхневий огляд шкіри, кігтів, вух, очей та зубів.

Догляд за Австралійським хортом
.

Годування та раціон харчування австралійського хорта

Кенгуровий невибагливий до їжі, але все ж, щоб не порушувати інстинкти хижака, не потрібно давати собаці сире м’ясо. Краще використовувати готовий заводський корм, переважно преміум-класу. Годування проводиться 3-4 рази на день з індивідуального посуду тварини. Миску з їжею залишайте не більше ніж на 10 хвилин. Такий процес допоможе виробити дисципліну, проаналізувати стан здоров’я та можливу втрату апетиту.

.

Здоров'я та хвороби

У кенгурового собаки просто відмінне здоров’я. Хорт практично завжди активний, сповнений сил та готовий до полювання. Вкрай рідко коли представники цієї породи піддаються яким-небудь захворюванням. Тривалість життя теж висока і становить 12-15 років.

Однак сильний імунітет не привід щоб не проходити ветеринарне обстеження та не робити щеплення. Пам’ятайте, що щоденна гігієна, правильне харчування, а також прогулянки на свіжому повітрі – запорука міцного здоров’я!

Прогулянка з австралійським хортом
.

Дресирування та навчання породи Австралійський хорт

Австралійський хорт володіє прекрасним інтелектом, але все ж, навчанням слід зайнятися з раннього віку тварини. Для дресирування пса необхідна грамотна стратегія та певний алгоритм дій.

Поставте рамки дозволеного, а також користуйтеся методом батога і пряника. Обов’язково заохочуйте собаку за позитивні результати в дресируванню і навпаки карайте за невиконання команд. Спосіб покарання це строгість в голосі або відмова від гри, але не в якому разі не застосовуйте фізичну силу.

Дресирування австралійського хорта

Пам’ятайте, що характер у Вашого вихованця своєрідний, тому намагайтеся відноситься до хорта з повагою. Собака повинен бачити в Вас друга і авторитету одночасно.

Залучайте пса до навколишнього середовища, знайомте з членами сім’ї та іншими тваринами, але робіть це поступово. З перших днів привчите свого вихованця до основних командам «Місце!», «До мене!», «Фу!» «Поруч!» ну і так далі.

Стандартні правила дресирування на ранній стадії допоможуть Вам уникнути елементарних проблем виховання в майбутньому.

.

Схожі породи собак

Корисні статті
Кнопка вверх